Новонароджений вже за перший місяць свого життя обзаводиться великою кількістю засобів для догляду, іграшок та аксесуарів, котрим аж ніяк не можна зникнути з поля зору. Упорядкувати цей міні-хаос просто - за допомогою спеціального дитячого органайзера. Яскравий і простий у використанні, він полегшить щоденні мамині турботи і заодно розважить малюка.
Переваги органайзерів для ліжечка
Найчастіше речі, необхідні для дитини, зберігають поруч з ліжечком - в тумбочці, комоді або на полиці. Первинний порядок швидко порушується, більшість предметів починають скупчуватись на поверхнях - адже тут їх можна взяти однією рукою, не обнишпорюючи шухлядки. В результаті виходить, що вся тумбочка або полиця заставлені дрібними предметами, які припадають пилом, губляться в загальній купі, окрім того, заважають взяти потрібну річ.
Тому дитячі органайзери - це справжня знахідка, що дозволяє навести бажаний порядок, спростити і скоротити гігієнічні процедури. Такі аксесуари кріпляться до самого ліжечка, не займають багато місця, а при необхідності - їх можна випрати в звичайній машинці.
Плюси дитячого органайзера:
- скорочується час догляду за малюком - мамі досить простягнути руку і дістати потрібний крем, підгузок або соску;
- якщо за дитиною залишилися наглядати тато, бабуся чи няня - не трапиться плутанини в тому, які саме речі потрібно використовувати;
- всі предмети знаходяться на своєму місці, можна легко встановити, чого не вистачає, і вчасно повернути пропажу;
- дитина з часом починає сама розкладати своє майно по кишеньками, звикаючи до порядку;
- яскраві текстильні моделі додатково прикрашають кімнату і розважають малюка.
Як використовувати дитячий органайзер
Аксесуари такого типу дуже схожі за конструкцією – зазвичай, це простьобана тканинна основа з м'яким наповнювачем і кишеньками різних розмірів. Кріпиться органайзер безпосередньо до самого ліжка за допомогою стрічок або пластикових кліпс (розмір і форма меблів значення не мають).
За типом розміщення органайзери діляться на:
- бічні;
- торцеві.
Закріплювати бічну модель потрібно так, щоб не перекрити дитині світло, кут огляду і доступ свіжого повітря.
Зверніть увагу, що кількість, розмір і тип кишеньок бувають різними. Щоб визначити оптимальну для вас модель - подумайте, які саме речі доведеться тут зберігати. Добре, якщо в кожній секції буде 1-3 предмета, розташованих досить вільно. Врахуйте також, що кишеньки бувають об'ємні і плоскі (другі - менш місткі, але більш формостійкі).
Зазвичай в кишеньках зберігають памперси, креми, бальзами, серветки, палички для чистки вух, соски, іграшки, аспіратори, щітки для волосся і т.д.
Постарайтеся не перевантажувати конструкцію - велика кількість кишень, а також важкі речі призведуть до того, що тканинна основа деформується, кишені провиснуть і аксесуар стане виглядати неохайно. Тому краще не зберігайте тут, наприклад, великі пляшки з водою, об'ємні ємності з лосьйонами, бальзамами, кремами або хоча б скоротіть їхню кількість. До речі, найшвидше втрачають свою красу і розтягуються рукодільні в'язані моделі, а також вироби без наповнювача.
Не можна зберігати в записнику речі, небезпечні для малюка - ліки, ножиці, тюбики крему з гострими кутами і т.д. Рано чи пізно маленький дослідник добереться до цієї частини ліжечка і проведе ревізію вмісту кишень. З цієї ж причини весь декор має бути прикріплений дуже надійно.
Дизайн кишеньок для дитячого ліжка
Більшість органайзерів виготовлені з тканин з яскравими малюнками або прикрашені тематичними аплікаціями. Такий виріб однозначно приверне увагу малюка, але чи стане він гармонійною частиною інтер'єру?
Щоб вибрати оптимальний варіант кишеньок, потрібно орієнтуватися на основну гаму дитячої кімнати, а головне - вже використаного текстилю (постільний комплект, бортики, балдахін, кошик для іграшок і т.д.). Асортимент сучасних тканин дуже великий, тож ви легко зможете підібрати відповідну модель органайзера самостійно або купити його в комплекті з іншими аксесуарами для дитячого ліжечка.
Найбільш безпечними для використання є моделі з натуральних тканин одного типу - з цікавими принтами і без декоративних доповнень. Такі вироби легко прати й прасувати, вони довго служать, а елементи не линяють один на одного під час прання. Головне - не забувати про температуру води, тому що в більшості сучасних органайзерів використовується гіпоалергенний штучний наповнювач - наприклад, синтепон.
Вироби з вишивкою, аплікаціями, мереживом, вставками іншого наповнювача викликають більшу цікавість у малюка, однак вони і більш вимогливі в догляді.
На жаль, багато молодих батьків дізнаються про існування органайзерів занадто пізно, і скаржаться, наскільки б їм свого часу полегшив життя цей красивий і практичний аксесуар. Тому, якщо ви зараз облаштовуєте кімнату для немовляти - не тягніть з придбанням кишеньок. Крім того, тепер ви знаєте, який подарунок буде дійсно потрібним, якщо хочете привітати молоду сім'ю з новонародженим.